Az előző évvel ellentétben a május országosan hűvösebb volt a sokéves átlagnál. Csapadékból kevés érkezett, jóval elmaradt a megszokottól.
A májusi csapadékösszeg országos átlagban 44,5 mm-nek adódott, amely a sokévi értéknek a 69%-a. Ez alapján a hónap a 32. helyre került az éghajlati rangsorban. A jellemző havi összegek 35-70 mm közt alakultak. Ennél nagyobb mennyiségek a déli határ mentén, a Bodrog- és Rétközben, a Bakonyban, a Dunakanyarban és az Őrségben figyelhetők meg. A legmagasabb havi összeget Viss állomáson mértük: 109,4 mm-t. A legszárazabb tájak az ország középső részén találhatóak, errefelé 25-35 mm hullott a hónap folyamán. A legkevesebb csapadék (20-25 mm) a Szolnoki-ártérre érkezett, a legalacsonyabb havi csapadékösszeget is itt, Csataszög Dobapuszta állomáson regisztráltuk: 18,7 mm-t. A heves zivatarok, felhőszakadások alkalmával sok mérőállomáson 50 mm feletti napi mennyiséget mértünk, a legnagyobb 24 óra alatt lehullott csapadékösszeget (59,2 mm) május 22-én Zalalövőn jegyeztük fel.
Az 1991-2020-as átlaghoz viszonyítva hazánk legnagyobb részén csapadékhiány mutatkozik májusban, jellemzően a sokéves érték 50-90%-a érkezett a hónapban. Csak elszórtan találhatóak olyan területek, ahol elérte vagy esetleg meghaladta a sokéves átlagot a 2025-ös havi összeg. A legnagyobb hiány a Duna-Tisza közén, Somogy és Zala vármegyék határán, középhegységeink egyes részein, továbbá a Közép-Tisza-vidéken figyelhető meg, itt a megszokott mennyiség 40-50%-a hullott.