2019. április 26. péntek
Állásajánlat

OMSZ: 2019. április 2. 08:40

Klímamodell-adatfeldolgozó

Az Országos Meteorológiai Szolgálat Előrejelzési és Éghajlati Főosztálya a Modellezési Osztályra munkatársat keres.

Feladatok:

A KlimAdat projekt keretében klímamodelleredmények feldolgozása és kiértékelése:

  • az Országos Meteorológiai Szolgálatnál előálló, valamint egyéb globális és regionális klímamodelleredmények
    feldolgozása és kiértékelése;
  • a modelleredmények térinformatikai adatbázisba való beépítésének előkészítése;
  • hatásvizsgálati célokra, egyéb megrendelői igényeknek megfelelően új paraméterek előállítása, hibakorrekció, kapcsolattartás;
  • klímamodell-eredményeken alapuló tanulmányok készítése megrendelői igények, pályázati kötelezettségek alapján;
  • publikációk készítése, ismeretterjesztő és tudományos előadások tartása a regionális klímamodellezés témájában;
  • az OMSZ képviselete a témába illő nemzetközi és hazai rendezvényeken.

Amit elvárunk:

  • meteorológus végzettség;
  • UNIX/Linux rendszerek ismerete;
  • programozási ismeretek;
  • angol nyelvtudás;
  • pontos, precíz munkavégzés, önállóság, jó problémamegoldó képesség.

Előnyt jelent:

  • grib, NetCDF adatfeldolgozási ismeretek;
  • Fortran, Shell, CDO, GrADS, R programozási ismeretek;
  • tapasztalat más szakterületekkel való együttműködésben;
  • jó kommunikációs képesség, kreativitás;
  • csapatban dolgozás képessége.

Amit kínálunk:

  • bérezés megállapodás szerint;
  • heti 40 órás, normál munkarend;
  • határozott idejű szerződés – hat hónapos próbaidővel – a projekt időtartamára (2020. december 31-ig), meghosszabbítási lehetőséggel;
  • további juttatások, valamint a munkarend és a munkavégzés egyéb körülményei a 2018. évi CXXV,
    a kormányzati igazgatásról
    szóló törvényben meghatározottak szerint.

Munkavégzés helye: 1024 Budapest, Kitaibel Pál u. 1.

Jelentkezni lehet bérigény megjelölésével és önéletrajz küldésével az omsz@met.hu címen.

Telefon: (1) 346-4660 (munkaidőben)